WEBINAR: Leczenie chorych na choroby reumatyczne w dobie pandemii COVID-19 – postępowanie

Virtual Meeting

Leczenie chorych na choroby reumatyczne w dobie pandemii COVID-19 — postępowanie

9 i 16 kwietnia 2020 roku w godzinach 17.00–18.00

 

ODPOWIEDZI NA ZADANE PYTANIA PODCZAS WEBINARÓW

ODPOWIEDZI

Virtual Meeting: Leczenie chorych na choroby reumatyczne w dobie pandemii COVID-19 — postępowanie dedykowany jest lekarzom, zajmującym się na co dzień leczeniem reumatologii oraz chorób zakaźnych. Jest to szkolenie online, prowadzone przez trzech prelegentów — ekspertów z zakresu reumatologii — profesora Włodzimierza Samborskiego oraz docent Dorotę Sikorską oraz psychologa profesor Ewę Mojs, których wiedza i doświadczenie mogą być wsparciem w codziennej praktyce lekarskiej.

Udział w webinarze jest bezpłatny, aby w nim uczestniczyć wystarczy się zarejestrować

bezpłatna rejestracja

 


Prowadzący:

prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Samborski
Reumatolog, kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Prezes-Elekt Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego, redaktor naczelny czasopisma „Forum Reumatologiczne”.

prof. dr hab. n. med. Ewa Mojs
Neuropsycholog, kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego UMP, wykładowca UAM oraz SWPS, autor ponad 200 publikacji z zakresu zależności soma-psyche, neuropsychologii klinicznej, psycholog praktyk, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

dr hab. n. med. Dorota Sikorska
Reumatolog, adiunkt  Katedry i Kliniki Reumatologii i Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

 


Poruszane zagadnienia:

1. Ogólne informacje o SARS-CoV-2 i MERS w kontekście patogenezy zmian w przebiegu infekcji COVID-19
2. Leczenie chorób reumatycznych w obliczu pandemii (LMPCh i GKS, NLPZ, ACEI/ARB)
3. Leki stosowane w reumatologii i ich potencjalna rola w walce z COVID-19
(GKS, chlorochina/hydroksychlorochina, anakinra, interferon, immunoglobuliny, tocilizumab)
4. Pandemia COVID-19 — aspekty psychologiczne: zachowanie personelu medycznego, reakcje pacjentów

 


SPONSORZY

sponsorzy

Kontakt

Kontakt w sprawie uczestnictwa:

Dział Organizacji Konferencji
tel.: (0 58) 320 94 94
e-mail
: reumatowebinar2@viamedica.pl

 

Virtual Meeting stanowi doskonałe narzędzie, które wspomoże dostarczanie Państwu najświeższej i rzetelnej wiedzy prezentowanej przez naszych ekspertów.
Spotkania typu Virtual Meeting pozwalają na dostosowanie ich do zindywidualizowanych potrzeb uczestników i charakteru spotkania. Uczestnik może wybrać możliwość uczestniczenia w całym spotkaniu w czasie rzeczywistym z możliwością włączenia się w jej przebieg poprzez czat moderowany. Uczestnik może zadecydować o uczestnictwie na przykład tylko w wybranych sesjach lub wykładach. Dla wygody uczestników wszystkie transmitowane w czasie rzeczywistym sesje live będą udostępniane w  formie zapisu offline na multimedialnej platformie wiedzy medycznej TVmed.pl. Dodatkowo wszyscy uczestnicy webinaru otrzymają dostęp do przygotowanych materiałów pokonferencyjnych z możliwością ich pobrania i druku.
Poza wymienionymi powyżej funkcjonalnościami, zastosowane w wydarzeniach typu Virtual Meeting rozwiązania technologiczne pozwalają na realizację konferencji w nowej, bardziej dynamicznej niż tradycyjna formule — poprzez znaczne skrócenie prezentacji i zwiększenie liczby prelegentów uczestniczących w konferencji z różnych lokalizacji.